Home Забава Аеродром што никогаш не загубил багаж

Аеродром што никогаш не загубил багаж

42
0
SHARE

Јапонскиот аеродром Кансаи е еден од најдобрите на светот кога станува збор за вниманието кое му се посветува на багажот на секој патник.

Новото истражување на компанијата Skytrax спроведено меѓу патниците покажа дека од неговото отворање до денес Меѓународниот аеродром Кансаи не е изгубен ниту еден куфер.

Аеродромот е отворен 1994 година, што значи цели 21 година беспрекорно внимава на торбите на своите патници.

Со оглед на тоа дека губењето на куферите е многу стресно за секој патник, тие оваа карактеристика на јапонскиот аеродром многу ја ценат.

На листата од десет аеродроми што најдобро го чуваат багажот, седум се од Азија.

 

 1.  1.Меѓународниот аеродром Кансаи, Јапонија
 2.  2.Меѓународниот аеродром Хонг Конг, Хонг Конг
 3.  3.Аеродромот Чанги, Сингапур
 4.  4.Меѓународниот аеродром Тајван Тујан, Тајван
 5.  5.Меѓународниот аеродромИнчеон, Јужна Кореа
 6.  6.Меѓународниот аеродром Ханеда, Јапонија
 7.  7.Аеродромот Копенхаген, Данска
 8.  8.Меѓународниот аеродром Минхен, Германија
 9.  9.Меѓународниот аеродром Цирих, Швајцарија
 10.  10.Меѓународниот аеродром Нарита, Јапонија

  Copyright 2015 makfax Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Мakfax.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here