Home Забава ВИДЕО: Погледнете како танцува Мишел Обама

ВИДЕО: Погледнете како танцува Мишел Обама

38
0
SHARE

Додека со своите сонародници слави Велигден и петти роденден на кампањата „Let’s move“, Мишел Обама се качила на бината и покажала како совршено се снаоѓа на сцената, пренесува курир.мк

Сопругата на Барак Обама извела прекрасен танц со група млади и атрактивни танчери, додека ја воодушевената публика ја наградиле нејзината игра со аплауз.

Погледнете како првата дама на Америка игра во малку поинакво издание од она на кое сме навикнати да ја гледаме.

 

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=ns9ZxOTUjcI{/youtube}

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here