Home Избори 2014 Груевски: Одлуката на СДСМ е штетна

Груевски: Одлуката на СДСМ е штетна

61
0
SHARE

Одлуката на Социјалдеморкатскиот сојуз (СДСМ) да ги врати пратеничките мандати е штетна за партијата, но и за целата држава.

Ова во средата на пресконференција го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на Република Македонија, Никола Груевски, одговарајќи на новинарско прашање за актуелните случувања на политичката сцена.
СДСМ се уште има време да ја преиспита својата одлука додека Парламентот не почне со работа, рече Груевски.
Централниот одбор на опозициската партија треба да се одржи вечерва после 18 часот, кога и дефинитивно ќе се знае дали СДСМ ќе ги прифати или не пратеничките мандати.

Copyright 2012 makfax Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Мakfax.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here