Home Спорт Димитров го декласира Вавринка

Димитров го декласира Вавринка

36
0
SHARE

Бранителот на титулата на Мастерсот во Монте Карло, Станислас Вавринка доживеа тежок пораз во осминафиналето на турнирот. Швајцарецот загуби од Григор Димитров со 1:6, 2.6.

На бугарскиот тенисер му беа потребни 55 минути за да го декласира Варвинка, кој од понеделник нема да биде во Топ 10 на АТП листата.

Противник на Димитров во четвртфиналето ќе биде победникот од мечот меѓу Роџер Федерер и Гаел Монфилс.

Мастерсот во Монте Карло се игра за награден фонд од 3.288.530 евра.
Copyright 2015 makfax Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Мakfax.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here