Home Велес Жител на Општина Чашка нападнат во Скопје

Жител на Општина Чашка нападнат во Скопје

544
0
SHARE

24 годишниот Ј.Ф од село Горно Јаболчиште, Општина Чашка вчеравечер бил нападнат во Скопје. Како што имформираат од МВР , две непознати маскирани лица вооружени со пиштал, упатувајки му разни навредливи зборови му побарале пари.
За да се спаси од напаѓачите Ј.Ф. им дал 6.600 денари, по што едниот од нив со пиштолот го удрил во пределот на десното око. Двајцата напаѓачи потоа се дале во бегство.
Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата и за целосно расчистување на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here