Home Регион Кривична пријава за вработени во Шумска полиција

Кривична пријава за вработени во Шумска полиција

142
0
SHARE

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарциподнесе кривична пријава против лицата Б.И. (1956) од Кавадарци вработен во Шумска полиција како заменик командир и Љ.М. (1953) од Кавадарци – шумски полицаец во Кавадарци, поради основи на сомнение дека сториле кривично дело „несовесно работење во службата“.

На ден 30.06.2014 година при превземање службени дејствија- одземање огревни дрва во количина од 2,5 метри просторни во прекршочна постапка, истите не превзеле дејствија да ги обезбедат дрвата до завршување на постапката, односно истите ги оставиле на чување во дворот на сторителот на прекршокот, кој по извесно време ги потрошил. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here