Home Спорт Ливерпул го сака Ибрахимовиќ

Ливерпул го сака Ибрахимовиќ

41
0
SHARE

Се погласни се шпекулациите дека Златан Ибрахимовиќ сака да замине од Париз, а Ливерпул сака да ја искористи таа ситуацја, пренесува курир.мк

Според пишувањата на англиските медиуми „Црвените“ се подготвени да понудат 25 милиони евра на ПСЖ за услугите на Златан Ибрахимовиќ. Ливерпул летово дефинитивно ќе го продаде Марио Балотели, а дел од тие пари ќе ги искористи за ангажирање на шведскиот напаѓач.

Воедно англиските медиуми објавија дека доколку Ливерпул не успее да ги добие услугите на Швеѓанецот, тогаш ќе се обиде да го ангажира Радамел Фалкао од Монако, кој во моментов како позајмен настапува за Манчестер Јунајтед.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here