Home Спорт Стоилов во идеалниот тим на колото во ЛШ

Стоилов во идеалниот тим на колото во ЛШ

39
0
SHARE

Пивотменот на Вардар, Столе Стоилов се најде во изборот на најдобрите играчи на првите четврфинални натпревари од Лигата на шампионитe,пренесува курир.мк

Ова е прв пат сезонава Столе Стоилов да се најде во тимот на колото во ЛШ, а на мечот против Кјелце, во поразот на Вардар од 22:20, тој постигна четири погодоци.

Голманот Арпад Штербик пак ја има една од петте најдобри одбрани на колото.

Тим на колото

Роланд Миклер – Веспрем (голман)

Мануел Штрлек – Кjелце (лево крило)

Момир Илиќ – Веспрем (лев бек)

Никола Карабатиќ – ПСЖ (центар)

Лука Степанчиќ – ППД Загреб (десен бек)

Рајко Продановиќ – ПИК Сегед (десно крило)

Стојанче Стоилов – Вардар (пикер)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here