Home Забава ФОТО: Мајка Тереза кога била девојка

ФОТО: Мајка Тереза кога била девојка

54
0
SHARE

Приштинскиот весник „Газета експрес“ објави фотографија, на која блажената Мајка Тереза е фотографирана во 1930 година, пренесува курир.мк

Според весникот, Мајка Тереза на оваа фотографија има 18 години.

– Ова е една многу ретка фотографија, каде се гледа ангелски лик и перфектна насмевка на Мајка Тереза, пишува весникот. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here