Home Технологија Мајкрософт подели уште 2100 откази

Мајкрософт подели уште 2100 откази

46
0
SHARE

Американскиот софтверски гигант Мајкрософт подели уште 2100 работни места, како дел од вториот круг на отпуштања најавени претходно оваа година, пренесува економски.мк

“Почнавме нов чекор во процесот, елиминирајќи околу 2100 работни места. Отпуштања се спроведуваат во различни гранки на Мајкрософт во различни земји во светот “, се вели во соопштението од компанијата која во првиот круг отпушти 13.000 работници.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here