Home Регион Исчезна, Зоран Петрушевски 54 годишен жител на селото Стари Град

Исчезна, Зоран Петрушевски 54 годишен жител на селото Стари Град

5695
0
SHARE

Осми ден семејството и полицијата  трагаат по 54 годишниот  пензионер, Зоран Петрушевски од селото Стари Град, општина Чашка. Според изјавите на неговите блиски, трагата му  се губи на 27 април.

Во вечерните часови тој бил на гости кај соседите. Од тами заминал кон својот дом во која живеел сам. Дека стигнал дома за соседите доказ било палењето на светлото во куќата

Наредниот ден во семејната куќа, стигнал неговиот брат но намето Зоран во куќата  тој ги пронашол само неговите лични работи.

Потрагата по Зоран најнапред ја почнало семејството и пријателите за потоа да се приклучи и полицијата. Семејството претпоставува дека исчезнатиот  Зоран  на себе носи црна јакна, сив џемпер и кафеави панталони. Апелираат до сите кои можеби  имаат некоја информација  да се јават во полиција на 192 или на семејството Петрушевски на телефонски број 075 204 862.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here