Home Authors Posts by admin

admin

10224 POSTS 0 COMMENTS

Пакети со храна за жителите во село С`лп.

Градоначалникот Славчо Чадиев со неколкумина вработени во Општина Велес денеска однесоа хуманитарна помош за жителите од велешкото село С`лп. Помошта се однесе откако тие...

Пробно производство на „Маркарт“ за една недела

Германската компанија за автомобилски делови „Макрарт“ за една недела ќе го направи првото пробно производство. Дел од граѓаните кои се веќе ангажирани во...

Општина Велес заштети 8 000 евра за улично осветлување

Уличното осветлување штеди енергија. Минатата година, потрошувачката на струја е намалена за повеќе од 1 милион киловати. Во 2014-та, уличните светилки потрошиле 14...

ФОТО: Џаред Лето откри како изгледа во улога на Џокер

Актерот Џаред Лето ќе биде во улога на Џокер во филмот „Suicide Squad“. Додека комуницираше со фановите преку друштвената мрежа „Snapchat“, холивудскиот суперстар...

Што запленија цариниците минатата недела?

Минатата недела царинските службеници открија повеќе обиди за криумчарење на стока, при што привремено се задржани златен накит, монети, медали, девизи, лекови, техничка...

ВИДЕО: Секси Бугарката во Пинк Ѕвезди е фатална за мажите

Бугарката  Габријела Пејчев, натпреварувачка во Пинк Ѕвездите, воодушеви со својата става и глас, а најмногу од сите ја маѓепса Светлана Цеца Ражнатовиќ, кој...

ФОТО: Кој е вистинскиот Фелаини?

Менаџерот на Челзи Жозе Мурињо бил во шок кога слушнал дека фудбалерот на Манчестер Јунајтед нема да настапи на мечот против неговиот тим...

Диви копачи барале злато во верски објект во Штип

Двајца кумановци и двајца државјани на Србија се фатени на лице место од страна на полицијата како вршат недозволено копање и сквернавење во...

Владина делегација во Брисел на средби со европските преставници

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски во понеделник во Брисел ќе оствари средби со високите европски преставници. Преку...

Лошите временски прилики предизвикаа надолен тренд во тутунската индустрија

Тутунската индустрија бележи надолна тенденција по сите параметри во сезоната 2014/15 година, што во голема мера се должи на лошите временски услови. ...