Home Authors Posts by Urednik

Urednik

42 POSTS 0 COMMENTS

Гореше куќа на Којник. 10 пожарникари гаснеа на улицата Кузман Јосифовски

Се запали куќа на улица Кузман Јосифовски бр.29, населеба Којник во Велес. Соседите пожарот го забележале околу 18.20 часот. Веднаш била...

Втор ден протест „За заедничка Македонија“

„Ги повикуваме политичките партии, институциите, невладините организации да ја преиспитаат содржината на Тиранската декларација која со самото нејзино донесување го наруши мирот и спокој...

Во Судот во Велес, продолжи судењето за смртта на родилката Маја...

Во Основниот суд во Велес, денеска продолжи рочиштето од процесот во која двајца гинеколози и еден анестезиолог се осомничени за смрта на...

Иванов не го даде мандатот на Заев.Заев пак со став Иванов...

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов попладнево јавно на нацијата и соопшти дека на лидерот на СДСМ Зоран Заев кој пред два дена му ги...

Мирен протест на „За заедничка Македонија“ во Велес

„Ова не е време кога треба да се објаснуваме , ова е време кога јасно и недвосмислено треба да се изјасни секој човек...

Општински долг, СДСМ, Општина Велес

2016 година Општина Велес ја завршува со долг, обвинуваат денеска од СДСМ. Портпаролот Весна Стојанова Богоевска на прес конференција рече дека Општината има...

Одложено рочиштето за случајот платено убиство на Лазо Милошевски

Сведокот Златко Арсовски се појави во судот во Велес, но отсуството на второ обвинетиот Ѓоре Петревски е причина рочиштето за случајот платено...

Обиди за деблокада на железничкиот сообраќај. Обезбедени пари за исплата на...

Пари за исплата на половина од јануарската плата и здравствено осигурување за вработените во Македонски железници Транспорт биле обезбедени. Ова денеска на...

Втор ден протести. Граѓаните негодуваат на можната промена на Уставот

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва го организираше вториот протестен марш. На овој начин организаторите велат дека граѓаните го искажуваат сопствениот револт против...

Столбовите на мостот кај Башино Село исчистени

Се чистат наносите на столбовите од мостот на реката Вардар кај Башино Село. Ова е редовна работа, велат од локалната самоуправа. Од таму додаваат...