Home Свет Останал без прст оти не можел да престане да игра „Candy Crush“

Останал без прст оти не можел да престане да игра „Candy Crush“

74
0
SHARE

Овој човек ја играл играта на мобилниот телефон со неделии не чувствувал болка иако тоа го работел без одмор, пренесува курир.мк

Со левата рака играл нa мобилен, а со десната ги извршувал дневните работи.

29 годишен Американец од Сан Диего ги шокирал  докторите кога во болницата стигнал поради болката во левата дланка. Прегледите покажале дека младиот Американец има руптура на тетивата на левиот палец на раката поради константно играње на популарната игра на мобилен „Candy Crush“.
Без одмор тој ја играл играта околу два месеци , бидејќи како што вели самиот немал друга попаметна работа.

Инаку играта „Candy Crush“ е една од најпопуларните игри на фејсбук, која месечно ја играат повеќе од 46 милиони луѓе на светот, со што е надмината и популарната игра „FarmVille“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here