Home Забава ФОТО: Познатата македонска фолкерка во 50-тите крева тегови со млади билдери

ФОТО: Познатата македонска фолкерка во 50-тите крева тегови со млади билдери

326
0
SHARE

За неа годините се само бројка. Навечер пее, а наутро задолжително е редовен посетител на една од скопските теретани, пренесува курир.мк

Како што изјавуваше претходно во медиумите, македонската фолкерка Јулија го негува телото и духот од кога знае за себе, пишува Хит Портал.

На нејзиниот профил на социјалната мрежа Фејсбук има објавено бројни фотографии од активностите во теретаната на сите справи за вежбање, а мотивација и правила за вежбање има од згодните и млади билдери.

Јулија е пример дека и во 50-тите години од животот може да се има младешки дух и да се дише со полни гради и позитивна енергија.

Таа не само што ги применува кардио и вежбите за виталност, туку и крева тегови за бицепс и трицепс, за кои коментира дека и се едни од омилените.

Секако, резултатите на крај ги покажува во тесните фустани на своите настапи на кои е особено горда.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here