Home Tags Устав на РМ

Tag: Устав на РМ

Втор ден протести. Граѓаните негодуваат на можната промена на Уставот

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва го организираше вториот протестен марш. На овој начин организаторите велат дека граѓаните го искажуваат сопствениот револт против...