Home Tags Ѓорге Иванов

Tag: Ѓорге Иванов

Иванов не го даде мандатот на Заев.Заев пак со став Иванов...

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов попладнево јавно на нацијата и соопшти дека на лидерот на СДСМ Зоран Заев кој пред два дена му ги...

Хан: Политичарите треба да преговараат и да донесат одлука во интерес...

Дводневната работна посета на Македонија, еврокомесарот Јоханес Хан ја заокружи со средба со претседателот на државата, Ѓореге Иванов. „Надминувањето на политичката криза е од...